Zo Ždiaru na Kopské sedlo|Biele Pleso| Zelené Pleso|Belianske Tatry|Vysoké Tatry|turistika|VaGa

Výlet do Kopského sedla zo Ždiaru cez Monkovú dolinu je naozaj nádherný. Najmä ak vám vyjde počasie. Je aj trošku náročnejší. Vedie ním náučný chodník, ale tabule, ktorých by malo byť 6, na ňom nehľadajte. Dávno sa o nich niekto postaral, alebo nepostaral?

Každopádne, prvé sedlo, do ktorého sa po cca 7 km a nastúpaní takmer 1 000 m dostanete bude sedlo Široké. Spoznáte ho podľa lavičky :) V minulosti tu taktiež bola náučná tabuľa, ktorá turistov informovala o tom, že sa nachádzajú vo výške 1 825,5 m n. m. a že Široké sedlo je výrazné trávnaté sedlo v hlavnom hrebeni Belianskych Tatier. Predstavuje jediné sedlo pohoria, ktorým vedie značený turistický chodník, križujúci hlavný hrebeň.

Zo Širokého sedla je to ešte trošku do kopca k Vyšnému Kopskému sedlu, ale odtiaľ do Kopského sedla až Veľkému Bielemu plesu je to úplná paráda.

Veľké Biele pleso budete mať ako na dlani a od neho sa príjemnou cestou dostanete až na pleso Zelené. Zo Zeleného plesa, na zastávku Biela voda po žltej turistickej značke, je cesta priam nudná. Ak by ste si ale chceli spraviť výlet len na Zelené pleso, z tejto strany, bude to príjemná prechádzka, ktorá sa dá zvládnuť aj s deťmi. A Zelené pleso vo Vysokých Tatrách, musíte vidieť :)

Ak by ste chceli ísť s nami na kemp, nezabudnite si rezervovať miesto na https://www.vaga-camp.com/

Alebo sa k nám pridajte a poďte na výlet: https://www.facebook.com/groups/turistky

Viac informácií nájdete aj na Instagrame: https://www.instagram.com/vaga_slovakia/

Sme aj na FCB: https://www.facebook.com/VaGaAgency

A pre okamžité odoberanie nášho kanálu @VaGa Agency https://www.youtube.com/channel/UCQNDjG3g7sXOhqLeokYxDNw?sub_confirmation=1