Rozhľadňa Púchovskej doliny na Tlstej hore

Začiatok je z dedinky Streženice, presnejšie časť Keblie od poľovníckej chaty, neďaleko od mesta Púchov. Odtiaľto moje kroky vedú po modrej značke až na vrchol hrebeňa. Cesta je lesná a má mierne stúpanie. Prechádzam okolo kríža na Trojici. Tu už pokračujem smerom na Dlhú lúku. V tomto mieste sa napojím na náučný chodník. Odtiaľto je to 3km k rozhľadni na Tlstej hore. Po zdolaní posledného stúpania sa rozhľadňa vynára predo mnou. Výlet je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Pri rozhľadni sa nachádza ohnisko a zastrešené posedenie. Rozhľadňa na Tlstej hore je vhodná aj pre nadšencov cykloturistiky.

Kríž na trojici  Dlhá lúka  Rozhľadňa Púchovskej doliny na Tlstej hore

Rozhľadňa je na hrebeni nad obcami Dohňany a Zubák. Z týchto obcí sa k nej dá tiež dostať. Najlepší prístup je z obce Dohňany, kde je aj vybudovaný náučný chodník vedúci k rozhľadni a k Trom skalám v okolí s dĺžkou 13km.

Rozhľadňa je vybudovaná vo výške 651 m.n.m. Tvarom pripomína štvorboký ihlan. Pôvodná rozhľadňa bola celá z dreva a nachádzala sa o niekoľko stoviek metrov ďalej po hrebeni. Dnešnú rozhľadňu tvoria oceľové piliere a drevená konštrukcia. Je členená na 6 poschodí. Jej celková výška je 21,50 m. Z posledného poschodia môžeme vidieť bralá Lednica a Vršatec. Za pekného počasia vidieť Javorníky, Kysucké vrchy, Vrátnu s Martinskými hoľami, pohoria Malá Fatra, Kľak a Strážovské vrchy.

Výhľad z rozhľadne Púchovskej doliny na Tlstej hore  Výhľad z rozhľadne Púchovskej doliny na Tlstej hore