Posledná augustová nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke bude patriť dobrovoľným hasičom

admin dňa 25.08.2021 - 6:07
Dátum podujatia:

 

Dobrovoľné hasičské zbory patria medzi najstaršie záujmové organizácie v SR a v súčasnosti majú zastúpenie takmer v každej obci. Určite ste aj vy alebo vaše deti raz snívali, že by ste chceli byť hasičmi. Preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s dobrovoľnými hasičskými zbormi z okrsku č.3 pripravili na poslednú prázdninovú nedeľu 29.8.2021 zaujímavý a bohatý program pod názvom Hasičská nedeľa.

Nosným prvkom podujatia bude výstava hasičskej techniky pozostávajúca z exponátov hasičských zborov z celej Bystrickej doliny. Popri výstave budú prezentované hasičské uniformy a ukážky zásahovej činnosti. Po celú nedeľu budú návštevníkov sprevádzať odborníci, ktorí ponúknu zaujímavý výklad a odpovedia na všetky zvedavé otázky. Keďže ide o záver prázdnin hasiči pripravili pre deti veľké prekvapenie v podobe penovej šou, preto upozorňujeme rodičov, aby si na výlet pribalili aj náhradné oblečenie. Samozrejme, pre rodičov s deťmi sú počas nedele k dispozícii aj jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici, výstava Drotári a drotárstvo, výstava Vlaky s vôňou dreva doplnená o makety elektrických vláčikov a detský kútik.

Podotýkame, že sú vítaní všetci hasiči, návštevníci a sympatizanti hasičstva. Pre všetkých bude pripravený bohatý program, ktorého harmonogram nájdete nižšie:

11:00- 16:00 hod.: Výstava hasičskej techniky ( lúka od vstupnej brány po kaplnku)

          Prezentačná výstava hasičských uniforiem (pódium pri Krčme z Korne)

Ukážky prvej pomoci s možnosťou osobne si vyskúšať- život zachraňujúce úkony (prístrešok pri Dome lesných robotníkov)

Súťaže a hry pre deti (usadlosť u Hruškuliaka)

12:00 hod.: Ukážka hasičského zásahu (pri základnom kameni MKD)

13:00- 13:30hod.: Penová šou (usadlosť u Hruškuliaka)

14:30hod.: Ukážka Hasičského zásahu (pri základnom kameni MKD)

Tešíme sa na stretnutie s Vami a veríme, že spoločne prežijeme krásnu nedeľu a záver prázdnin.

V súčasnosti sa – vzhľadom na vývoj pandémie – môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Mgr. Miroslava Jančulová

Kysucké múzeum