JÁNOŠÍK&ONDRÁŠ Folk Fest už po ôsmykrát zavíta do unikátneho prostredia kysuckej prírody, dreveníc a úvraťovej železničky

admin dňa 16.08.2021 - 15:20
Dátum podujatia:
-

Kysucké múzeum, organizácia  v zriaďovateľskej činnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci so Slovak & Czech World Network Žilina, Slovensko-český klub Praha, Slovak World Network Praha a Svetové združenie Slovákov v zahraničí Bratislava, pozývajú všetkých milovníkov folklóru na 8. ročník  dvojdňového netradičného festivalu Jánošík & Ondráš Folk Fest, ktorý sa bude konať 21. až 22.08.2021 v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. Opäť aj tento rok záštitu  nad festivalom prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.
Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý program, ktorým ich budú sprevádzať Barbora Palovičová, Lucia Rakúsová a Tomáš Gross.  V sobotu 21. augusta 2021 sa kultúrny program otvorí  o 11:00 hod netradičným prepadom vlaku zbojníckou družinou.   Po obede od 13:00  do 14:00 hod. sa v programe pod názvom „HUSLIČKY Z JAVORA“ na stanici Skanzen predstaví ľudová hudba zo  Slovackeho mužského pěveckého sboru Ratiškovice, ŽSS Spievanky, Muzika s Podhury, rozkazovači a speváci  súborov Senior Oravan, Senior Partizán a Podpolianskí vrchári. Od 15.15 do 16:30  hod. si milovníci ľudových piesní môžu vychutnať na amfiteátri pri Krčme z Korne program „KEĎ SI JA ZASPIEVAM“, v ktorom sa nám predstavia ženské, mužské spevácke skupiny a sólisti pozvaných folklórnych skupín a súborov. Od 17:00 do 18:30 v programe „NESTARNEME, TANCUJEME...“ skúsení a ostrieľaní folklóristi  z FS Senior Partizán a FS Senior Oravan, FS Podpolianskí vrchári a Slovacký mužský pěvecký sbor Ratiškovice. Tí, ktorí sa rozhodnú stráviť aj večer v skanzene  sa môžu zabaviť od 19.00 hod. na ľudovej veselici, ktorá bude pokračovať na amfiteátri pri Krčme z Korne do 22.00 hod.
 V nedeľu 22. augusta 2021 bude festival pokračovať od 11.00 do 11:30 hod. programom „HRAJÚCA A SPIEVAJÚCA ŽELEZNIČKA“ a zároveň sa v krátkom programe „NA STANICI“ od 11:30 do 12:30 hod  predstavia účinkujúci tohto festivalu. Tradične nebude chýbať ani svätá omša, ktorá začne o 12:30 v Kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou. O 13.30 hod. sa môžete presunúť k amfiteátru pri Krčme z Korne  na galaprogram „ Z DEDINY DO VESNICE“, v ktorom sa predstavia FS Senior Oravan, FS Senior Partizán, FS Podpolianskí vrchári, FS Bystrica, FS Technik, Slovacký mužský pěvecký sbor Ratiškovice, ŽSS Dolinka, ĽH Starejší a ďalší .
Na podujatie všetkých srdečne pozývame a prajeme krásny kultúrny zážitok.
Mgr. Miroslava Jančulová
Kysucké múzeum